Befektetési tanácsadás

Cégünk segítségével az alábbi pénzügyi termékeket érheti el:

Senki sem tudja előre, hogy hogyan alakul majd az árfolyam. Amit a befektetőnek végig kell gondolnia, az az elvárt hozamszint. Ennek megítéléséhez érdemes áttanulmányozni az újságok gazdasági-pénzügyi rovatait, de figyelni kell az infláció, a forintárfolyam és a jegybanki alapkamat alakulását.
A tapasztalat azt mutatja, hogy egyenletes gazdasági fejlődés mellett az állampapírokba fektető alapok biztos hozamot nyújtanak a befektetőknek, de ennek mértéke hosszú távon alacsonyabb, mint a kockázatosabb részvényekből álló alapok hozama.
Az sem mindegy, hogy amikor hirtelen pénzre van szükségünk, milyen árfolyamon tudjuk értékesíteni befektetési jegyeinket, állampapírjainkat, részvényeinket, stb. s az sem elhanyagolandó, hogy az eladásnak költségei vannak.


                                      befektetési tanácsadás


A unit-linked biztosítások mint a befektetések egyik formája

Ma már valamennyi életbiztosítást értékesítő biztosítótársaság termékpalettáján megtalálhatóak a befektetési egységekhez kötött ún. unit-linked termékek.
A termékek közötti összehasonlítás nem egyszerű, már csak azért sem, mert mások a költségek, nem egyformák a portfólió összetételek, az értékelési elvek az időtényezők, stb.

Mit tükröz a hozam?

A hozam előrejelezhetősége szempontjából kétféle befektetés létezik. Az egyik esetben előre tudjuk azt, hogy hozamunk mekkora lesz (pl. államkötvény vásárlása), más esetekben a hozam értékét előre nem ismerjük. (pl. befektetési jegy) Ebben az esetben azt nem tudjuk, hogy a befektetésünk hozama mekkora lesz, csak azt, hogy a befektetés hozama az elmúlt időszakban hogyan alakult. A múltban elért hozamból nem lehet a jövőbeni hozamra következtetni!
A befektetési jegyeknek árfolyama van, amelyek mértéke akár naponta változik, az elért hozam pedig kizárólag az árfolyamváltozás eredménye.

Biztosítás vagy egyéb befektetés?

A befektetési egységekhez kötött életbiztosítások elsősorban a befektetési alapokkal versenyeznek, de lényeges különbségek fedezhetők fel közöttük: az életbiztosítások biztosítási védelmet is nyújtanak, azaz kockázati elemeket is tartalmaznak. Az életbiztosítás hosszú távú, "komoly" elhatározás a takarékoskodásra, míg a befektetési alapoknál nincs díjfizetési kényszer. A biztosító intézményi befektetőként olcsóbban, több értékpapírba fektethet, mint az egyes ügyfelek.

És ha az életbiztosítást a bankbetéthez hasonlítjuk?

Ha ugyanakkora összeget helyezünk el bankban, mint biztosítónál, akkor első ránézésre a bankbetét jobb befektetésnek mutatkozik. Ne felejtsük el azonban, hogy az életbiztosítás a kockázati díjak miatt kerül többe, és ha az ügyfél igénybe tudja venni a személyi jövedelemadó kedvezményt is, akkor máris az életbiztosítás ígérkezik kedvezőbbnek.  Az adókedvezmény mértéke a min. 10 éves, vagy annál hosszabb futamidejű szerződések esetén vehető igénybe, a befizetett díjak 20%-a, max. 100.000 Ft leírható az összevont adóalapból, 3,4 millió forintos jövedelemhatárig. Ha alacsony hozamú bankbetétbe helyezi el az ügyfél a pénzét, úgy a biztosítás elérési része magasabb hozamot hozhat és itt is érvényesíthető adókedvezmény, mégpedig úgy, hogy az életbiztosítások lejárati összege kamatadó mentes!

Befektetések euroban

Bár Magyarországon az Euro bevezetéseközéptávon nem várható, egyre inkább terjed annak elfogadása, és használata hazánkban is. Már szinte mindenhol elfogadják fizetési eszközül, vagyis fizethetünk vele a boltokban, éttermekben, szállodákban stb. Amíg néhány évvel ezelőtt még a forint alapú hitelek domináltak, ma már egyre többen a devizaalapú hitelt veszik igénybe. Ez a folyamat figyelhető meg a megtakarítások területén is. Évről évre nő az euroban, vagy euro alapú befektetésekben elhelyezett megtakarítások aránya is. A biztosítási piacon is megjelentek az első olyan biztosítások, ahol lehetővé vált az ügyfelek részére a biztosítási díjak euroval történő díjfizetése, illetve ezeknél a termékeknél a szolgáltatások is euroban fizetendők. Az euroban vásárolt befektetési jegy esetén az alap hozama ennek valódi teljesítményét mutatja, megtisztítva a valuták közötti árfolyam hatásától. Ezen alapok teljesítményét az ügyfél könnyebben össze tudja hasonlítani, mint azon befektetéseknél, amelyeknél forintot fizetnek be, s az alapkezelők is forintban tartják nyilván a befektetési jegyek értékét. Utóbbiak esetén ugyanis az egy egységre jutó eszközértékben bekövetkezett változás nem tisztán a mögöttes alap teljesítményét tükrözi, hiszen arra a forint aktuális árfolyama is hatást gyakorol.
A befektetési egységekhez kötött euro alapú életbiztosítások azoknak az ügyfeleknek kedveznek, akiknek euroban keletkezik rendszeres jövedelme, hosszú távú euro hitelük van, diverzifikálni akarják a portfóliójukat vagy attól félnek, hogy Magyarországon az euro zónához való csatlakozás előtt gyengülni fog a forint.

Egyszeri díjas életbiztosítások

Az egyszeri díjas életbiztosítások legfontosabb tulajdonsága a befektetés, a kockázati védelem pusztán egy mellékszolgáltatás. A módozat szinte ugyanúgy működik, mint a rendszeres díjú unit linked életbiztosítások, ám az ügyfél itt csupán egyszer fizet - általában egy nagyobb összeget - amit a biztosító, mint intézményi befektető, befektet. Az egyszeri díjas életbiztosításokon keresztül elérhető befektetési alapok szinte minden esetben exklúzív, csajk korlátozott ideig elérhető befektetések, melyek különleges feltételekkel és magas hozamelvárásokkal kerülnek kibocsájtásra. Az életbiztosításokra vonatkozó adókedvezmény az egyszeri díjas módozatoknál is igénybe vehető!

Legújabb ajánlatunk az Allianz Hungária Biztosító Zrt. ajánlata, a China Max egyszeri díjas életbiztosítás, melyet már 500.000 Ft befizetésével meg lehet kötni, igen magas hozamelvárású kínai vállalatok részvényeibe fektet és mivel a biztosító saját tapasztalatát és tőkéjét is latba veti a befektetéskor, tőkegaranciát vállal, sőt a futamidő alatti legmagasabb árfolyam kerül kifizetésre a futamidő végén!

Az ajánlat egyedülálló a piacon, kérjen részletes tájékoztató anyagot e-mailben az info@hungarorisk.hu e-mail címen!

A Budapesti Értékzőzsde Zrt.

A Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság hivatalos részvény indexe a BUX index, mely 5 másodpercenként kerül kiszámításra az aktuális piaci árak alapján.
Az index bázisa 1991. január 2-án 1000 pont, míg hivatalos publikálása 1995. január 1. óta működik. Az index létrehozásának célja egy olyan mutatószám megalkotása volt, amelynek értékváltozásai következtetni engednek a piac aktuális állapotára, az árfolyammozgások arányára és nagyságára.
Az index kosarában legalább 11, legfeljebb 25 részvény kaphat helyet, melyek kiválasztására, a kosár felülvizsgálatára évente kétszer (márciusban és szeptemberben) kerül sor. Alapfeltétele e kosárba kerülésnek, hogy a részvény a felülvizsgálatot megelőzően már legalább három hetet forogjon a tőzsdei kereskedésben, és egy kibocsátónak egyszerre csak egy részvénysorozata szerepelhet az indexben.

Jelenleg a BUX kosár összetétele a következő:

FHB, Fotex, Magyar Telekom, MOL, OTP, Richter, Synergon, TVK

                                      Reálszisztéma

Cégünk szerződött partnere a Reálszisztéma Értékpapír-forgalmazó és Befektető Zrt., melynek tapasztalt kollégái segítségével Ön mindig naprakész információk és professzionális ügyintézés igénybevételével fektetheti be pénzét.

Az aktuális befektetési lehetőségekről kérjen tájékoztatást az info@hungarorisk.hu címen!

A Reálszisztémáról részletesen tájékozódhat itt: www.realszisztema.hu


vissza